چالش شما چیست؟

چالش شما چیست؟ (8)

دوشنبه, 01 تیر 1394 ساعت 09:11

تصفیه کننده گاز آرگون

نوشته شده توسط

 

اکثر گازهای بی اثر (به ویژه آرگون)که به شکل کپسول جهت استفاده دستگاه های آنالیز در صنعت وجود دارند، در معرض آلودگی هستند.(گاز از یک مانومتر عبور می کند و در نتیجه بارها در معرض آلودگی قرار می گیرد)، سپس وارد سیستم دستگاه های آنالیز می شود که این موارد سبب ناکارآمدی دستگاه های آنالیز از قبیل کوانتومتر  GC ، ICP ... می گردند.

 

نصب یک عدد فیلتر گاز آرگون در خط ، بین کپسول گاز و دستگاه آزمایشگاهی این اطمینان را ایجاد می کند که ناخالصی های گاز موجود در کپسول به حداقل برسد.

 

 

 

 

CS-2200 MP-2000
دوشنبه, 21 ارديبهشت 1394 ساعت 10:30

کوانتومتر

نوشته شده توسط

دستگاه طیف سنج نوری که برخی آنرا کوانتومتر می نامند از جمله سیستم های آنالیز دقیق برای فلزات است که قابلیت آنالیز آلیاژ ها را با دقت زیاد دارد و همه عناصر آلیاژی موجود در نمونه را تعیین میکند (آناليزكيفی) همچنین غلظت عناصر می تواند به وسیله اندازه گیری شدت خطوط به دست آید  (آناليزكمی).

این سیستم که در آن بر اساس تخلیه الکتریکی نشری، آنالیز انجام میگیرد متداول ترین نوع آنالیز برای صنعت متالورژی است. از ‏مشخصات کوانتومتر انحصاری بودن برای قطعات فلزی میباشد. ‎در این تکنیک تخلیه الکتریکی بین الکترود مصرفی و نمونه انجام می شود. معمولا الکترودها از جنس تنگستن ‏انتخاب می شوند.

 

 
UNIQUE'S 3460 4460 iSpark
دوشنبه, 01 تیر 1394 ساعت 08:11

XRD

نوشته شده توسط

 روش پراش پرتو ایکس (XRD) یا X-ray Diffractionاز آن جهت که روش مستقیمی برای تعیین نوع فازها و ساختار بلورین مواد است، بسیار اهمیت دارد. در واقع، پیشرفت هفتاد سال اخیر شناسایی فازی، کانی ‌شناسی و کریستالوگرافی، در گرو کشف روشپراش پرتو ایکسبوده است.

پدیده پراش پرتو ایکس که توسط مجموعه اتم‌ ها پدید می ‌آید، ناشی از تقویت پرتو پراکنده شده در جهت ‌های ویژه فضایی است.پرتو ایکس پس از برخورد به الکترون ‌های ماده، آن ‌ها را به نوسان وادار می‌ کند و این الکترون ‌ها نیز باعث تابش پرتو ایکس در فضای اطراف خود، با همان بسامد پرتو ابتدایی خواهند شد. اگر پرتو های پراکنده، با هم جمع شوند موج برآیند پدید می ‌آید که دامنه آن بستگی به تعداد الکترون‌ ها و اختلاف فاز موج‌ های تابیده خواهد داشت. اختلاف فاز پدید آمده، بستگی به اختلاف مسیر پیموده شده توسط پرتو ها دارد.

 پرتو پدید آمده توسط اتم ‌های گوناگون نیز با یکدیگر و به دلیل اختلاف مسیر پیموده شده، اختلاف فاز پیدا خواهند کرد و این اختلاف فاز، باعث تغییر دامنه پرتو تابیده از مجموعه اتم خواهد شد. از آنجا که شدت یک پرتو، متناسب با توان دوم دامنه آن است، تغییرات موجود در فاصله‌ های پیموده شده توسط پرتو ها، سبب تغییر دامنه آن‌ ها می ‌شود. بنابراین در حالت‌ های ویژه ‌ای که دامنه پرتو ها با هم جمع شوند، پرتو تابیده از مجموعه اتم ‌ها، تقویت می ‌شود و به آن پراش گویند.

 

 

X'TRA

XMD-300

دوشنبه, 01 تیر 1394 ساعت 08:11

XRF

نوشته شده توسط

 

امروزه دستگاههای آنالیزXRF  کاربردهای بسیاری درصنایع مختلف پیدا کرده،به گونه ای که از اساسی ترینسیستم های مورد نیاز آزمایشگاههای صنعتی جهت کنترل کیفیت و همچنین دانشگاهها و مراکز تحقیقاتیجهت بررسی و تحقیق در زمینه های مختلف علوم می باشد. دستگاه های XRF با دو تکنولوژی ED و WD  ارائه می گردند که بسته به نیاز صنایع به میزان دقت و دوام و کیفیت و آنالیز قابلانتخاب خواهند بود.

 

شرکت کنترل سیستم ابزار نوین با همکاری با بهترین کمپانی های جهان سعی نموده به نیاز صنایع و مراکزتحقیقاتی پاسخی در خور شأن ارائه نماید.

 

9900 Perform'x  Optim'x Quant'x  XMF-104
دوشنبه, 21 ارديبهشت 1394 ساعت 16:00

XRF پرتابل

نوشته شده توسط

 

دستگاه XRF پرتابل ساخت شرکت Thermo Scientific (Niton) در روش های آنالیز تغییرات اساسی ایجاد کرده است. این دستگاه در بسیاری از صنایع از جمله بررسی میزان سرب در محصولات، کنترل فرایند تولید، فرایندهای  اکتشافی و معدنی،  بازیابی قراضه ها، آنالیز مواد رنگی و بسیار صنایع دیگر، کاربرد وسیعی یافته است.

 

این دستگاه به دلیل وزن پایین وتوانایی بالا، دستگاه مناسبی جهت آنالیز عنصری غیرمخرب و نقطه ای می باشد.

 

به کمک این دستگاه می توان هر زمان و در هر مکان آنالیز عنصری دقیقی به دست آورد در صورتی که در روش های آنالیزی دیگر، آنالیز در آزمایشگاه انجام شده و نیاز به صرف زمانی حدود چند ساعت یا حتی چند روز می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

              
Niton XL3 Niton XL5

 

 

   
دوشنبه, 01 تیر 1394 ساعت 08:11

نمونه های استاندارد

نوشته شده توسط

نمونه های CRM نمونه های مرجع همراه با certificate می باشند. دقت عناصر در این نمونه ها، تأیید شده و استاندارد است. در واقع این نمونه ها، نمونه های آماده ای هستند که قبلا تحت شرایط ویژه و استانداردی آنالیز شده اند. قبل از هر آنالیز، دستگاه کوانتومتر حتما باید توسط نمونه های CRM متناسب با نمونه ای که آنالیز خواهد شد کالیبره شود.

نمونه های RM موادی هستند که خواص همگنی داند و برای کالیبراسیون دستگاه، ارزیابی یک روش اندازه گیری و یا برای تخصیص مقادیر به مواد مورد استفاده قرار می گیرند.

نمونه های SUS نمونه هایی هستند که برای تنظیم روزانه دستگاه کوانتومتر تهیه شده اند. دقت عناصر در این نمونه ها، تأیید شده نیست و این نمونه ها نمی توانند به  جای نمونه های RM استفاده شوند.

 

 MBH  BAS
دوشنبه, 01 تیر 1394 ساعت 08:11

آماده سازی نمونه

نوشته شده توسط

شرکت هرزوگ به عنوان شرکتی پیشرو در طراحی و ساخت دستگاه های آماده سازی نمونه جهت آزمایشگاه های صنعتی، یکی از مطرح ترین و شناخته شده ترین شرکت ها در بازار جهانی می باشد و دستگاه های تولید شده توسط این شرکت به عنوان یکی از با دوام ترین و دقیق ترین دستگاه های آماده سازی نمونه، در صنایع مختلف کشور شناخته شده و استفاده می گردد.

شایان ذکر است شرکت کنترل سیستم ابزار نوین قادر به فروش و ارائه خدمات پس از فروش دستگاه های آماده سازی نمونه از جمله، آسیاب، پرس، فیوژن، کاتر، پولیشر و سنگ مغناطیس از برند هرزوگ می باشد

 

 

آسیاب دیسکی پرس هیدرولیک فیوژن کاتر پولیشر سنگ مغناطیس
دوشنبه, 01 تیر 1394 ساعت 08:11

پمپ خلأ

نوشته شده توسط

پمپ خلأ دستگاهی است که مولکول های گاز را از یک محیط بسته حذف نموده. پمپ ها به طور گسترده با توجه به روش کار آنها به سه دسته تقسیم می شوند:پمپ های جابجایی مثبت که در این پمپ‌ها انتقال انرژی به سیال به صورت متناوب یا پریودیک صورت می پذیرد. در این پمپ ها به ازای هر دور چرخش محور، مقدار معینی از سیال به سمت خروجی ارسال می شود. پمپ های توربومولکولار که شبیه یک کمپرسور عمل می کند و با سرعت بسیار بالا می چرخند. حرکت سریع پره های روتور نسبت به پره های ثابت مکش بالایی را ایجای می کنند. و پمپ های تله ای (Entrapment) که با ایجاد تله به شکل های مختلف مانند تله سرما، موجب چگالش ذرات روی بدنه فلزی می‌شوند. کرایو پمپ‌ها (پمپ‌ها سرمایشی) از این دسته‌اند.پمپ های خلأ به طور گسترده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند از جمله در آزمایشگاه های صنعتی برای ایجاد خلأ در دستگاه های آنالیز، صنایع نفت و پتروشیمی به منظور تقطير تحت خلأ،  فيلتراسيون تحت خلأ، راكتورهای تحت خلأ، تغليظ و بازيافت فرآورده ها، در صنایع شیمیایی و دارویی برای خشک کردن موادتحت خلأ، راكتورهای تحت خلأ، فيلتراسيون تحت خلأ، تقطير تحت خلأ، استريليزه کردن، كريستاليزاسيون، هواگيری، گاز زدايی، در صنایع معدنی و فلزات برای فيلتراسيون تحت خلأ، گاز زدايی و هواگيری، ريخته گری تحت خلأ، حمل ورقهای فولادی و غیره

پمپ روتاری پمپ روتاری پمپ توربومولکولار پمپ دیافراگمی قطعات یدکی